Iwona Kopacz

kontakt@kopacziwona.com

Książka „Świat Kobiecej Mocy. Niezwykłe historie 11 Kobiet, które odważyły się zmienić swoje życie”

Już rok minął od premiery książki, której jestem współautorką. Premiera odbyła się w Rzymie, we Włoszech. Dziewczyny z różnych krajów spotkały się, aby wspólnie celebrować wydanie naszej książki.

Długie miesiące pracy, często łez i zwątpienia, zaowocowały w nasze dzieło. Nie jest łatwo spisywać swoją historie, tym bardziej, że często nie jest to łatwa historia. Nasza przeszłość, gdy nie jest przepracowana, będzie do nas wracać. Dla nas była to na pewno część terapii, którą przeszła każda z nas w trakcie powstawania książki.

Nie łatwo jest pokazać światu część siebie. Podczas pisania zastanawiałam się, które części mojej historii, chcę wypuścić na „światło dzienne”. Szczerze mówiąc było trudno. Nie wszystko napisałam, gdyż o pewnych rzeczach chciałabym zapomnieć, pewne rzeczy mogłyby zranić moich bliskich, a inne rzeczy nie są warte uwagi.

Odważne kobiety, które opowiedziały swoją historie pokazują, że wszystko można zacząć od nowa. Wszystko w życiu jest możliwe i zawsze jest światełko w tunelu, że można coś zmienić. Prawdziwe historie pokazują, że każda z nas ma siłę w sobie, aby poprawić swój los. Wzięcie odpowiedzialności za swoje życie spowoduje, że to co dobre jeszcze przed nami.

Wyjazd do Rzymu był świetną celebracją tej ciężkiej pracy. Miałyśmy możliwość skosztować prawdziwej włoskiej pizzy, makaronu a także prawdziwego włoskiego wina i kawy.

Przewodniczka i Fotografka Monika Lipiec oprowadziła nas po najważniejszych punktach Rzymu. Spędziłyśmy miło czas na zwiedzaniu Rzymu. Odwiedziłyśmy między innymi:

  • Watykan: Bazylika Św. Piotra,
  • Forum Romanum
  • Koloseum
  • Fontanna Czterech Rzek
  • Łuk Konstantyna Wielkiego
  • Fontanna di Trevi
  • Plac Hiszpański.

Mimo, iż Rzym jest historycznym miastem i wiele osób zachwyca się jego urodą, nie należy do moich ulubionych kierunków podróżniczych. Jestem wdzięczna, że tam mogłam być, jednak nie czuje potrzeby tam wrócić.

Warto jednak zobaczyć tak słynne miejsca i zabytki. Rzym jest jednym z miejsc, które chciałam odwiedzić. Już odhaczone na mojej mapie podróżniczej, a jeszcze wiele przede mną.

Podsumowując minął już rok od premiery, a nadal dostajemy pozytywny feedback od naszych czytelniczek, które informują nas, że nasze historie mają moc i zmieniają ich życie na lepsze. Jeśli jesteś zainteresowana książką napisz do mnie.